(0216) 669 09 70-71 | info@bskhavalandirma.com.tr

Ürünler > Isı Geri Kazanım Cihazları > BHRP Yüksek Verimli Isı Geri Kazanım Cihazları


- Ürün PDF Dosyaları

Model
*BHRP    : Tavan tipi yüksek verimli ısı geri kazanım cihazı
 
Malzeme
Taşıyıcı karkası 1,00 mm kalınlıklı galvaniz sacdan olup, cihaz içi 9,00 mm kalınlıklı ses izolasyonludur. Kendinden motorlu, ithal, sessiz, monofaze (220 V) ve hız kontrolüne uygun EC fanlara sahiptir. BHRP serisi 500 m³/h - 750 m³/h - 1000 m³/h - 1500 m³/h debili yüksek verimli ısı geri kazanım cihazlarında EC plug fan kullanılmaktadır. BHRP serisi ısı geri kazanım cihazlarımızda %80-85 verimlilikte ısı eşanjörleri kullanılmaktadır.
 
Kullanım
Tavan tipi ısı geri kazanım cihazları, enerji tasarrufu sağlamanın yanında, yüksek iç hava kalitesi elde etmek için tasarlanmıştır. Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzoz havası arasında plakalı zıt akışlı ısı eşanjörü vasıtasıyla ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır. Performansları ve ısı iletkenliği yüksek alüminyum plakalı zıt akışlı ısı eşanjörleri ile, ılık ve soğuk hava akımları arasında yüksek verimli bir ısı transferi sağlanır. İş yerleri, bankalar, ofisler, oteller, evler, sinemalar, fuar - sergi alanları, hastaneler, çok maksatlı salonlar, lokantalar, kahve salonları ve bu tip yüksek yoğunlukta egzoz edilmesi gereken mekanlarda, enerji tasarrufu avantajının yanında taze hava ihtiyacını da sağlamaya dönük cihazlardır.
500 m³/h - 1500 m³/h hava debisi aralığında standart 4 model olarak üretilmektedir. Üretilen modeller asma tavan arasına konulabilecek yükseklikte, kolaylıkla montaj ve bakım yapılabilecek şekilde tasarlanmışlardır.
Sabah ve akşam saatlerindeki dış hava sıcaklığı iç ortam sıcaklığına yaklaştığında (bahar aylarında) taze hava ve egzoz havası arasında kayda değer bir ısı transferi olmayacağından; ısı eşanjörü basınç düşümünü ortadan kaldırıp taze hava fanını daha verimli kullanmak için opsiyonel olarak plakalı ısı eşanjör by-pass edilebilir. Hücre içersinde by-pass damperi için yuva bulunmaktadır.