(0216) 669 09 70-71 | info@bskhavalandirma.com.tr

Ürünler > Yer Konvektörleri > BSK-C Yer Konvektörleri


- Ürün PDF Dosyaları

Model
*BSK.FC    : Fanlı Yer Konvektörü
*BSK.LFC   : Mini Fanlı Yer Konvektörü
*BSK.C      : Doğal Konveksiyonlu Yer Konvektörü
 
Malzeme
Ürünün lineer menfezi, konvektör kasası ve çerçevesi yüksek korozyon dayanımına sahip alüminyum profillerden imal edilmektedir.
 
Kullanım
BSK serisi yer konvektörleri döşeme altı ısıtma sistemine alternatif olup, modern ısıtma ekipmanlarıdır. İkincil ısıtma sistemi olarak radyatör, yerden ısıtma, klima santrali v.b... ile birlikte çalışabilir. Montajlanırken duvar boşluğu gerekmemektedir ve mükemmel ısı vermektedir. Döşeme içine yerleştirilmiştir ve şık bir lineer menfezle kaplanmıştır. Özellikle kısa kenara paralel lineer menfezin mekanik dayanımı ile uygulamanızın her alanında rahatça kullanılabilir ve üzerinde güvenli bir şekilde hareket edebilirsiniz. Tüm konvektör kasalarında uygulama kolaylığı açısından kasanın iç kısmında seviye belirleme setuskur cıvataları mevcuttur. Showroomlar, kış bahçeleri, kapalı yüzme havuzları, spor alanları, iş merkezleri, konservatuarlar, kamusal alanlar, bankalar, konutlar gibi özellikle de cam giydirme cephesi olan her yerde konfor şartlarını arttırmak için kullanılabilir.
Doğal konveksiyonlu (BSK.C) yer konvektörleri doğal hava konveksiyonu prensibine göre çalışan konvektörlerdir. Mahal ısıtmasında ikincil olarak kullanılırlar. Cam yüzeyinde oluşacak ısı kaybını önlemek ve buğulanmayı ortadan kaldırmak için kullanılırlar.
Fanlı (BSK.FC) yer konvektörleri birincil veya ikincil ısıtma sistemi olarak dizayn edilebilir. Daha çok mahal ısı kaybının cam yüzeyinden olduğu durumlarda kullanılırlar. Isıtmış olduğu hava ile cam yüzeyinde hava perdesi oluştururlar.
Mini fanlı (BSK.LFC) yer konvektörleri minimum yükseklik, maksimum kapasiteye sahiptirler. 85 mm yüksekliğinde olması nedeniyle çok katlı binalardaki apartman daireleri veya asma katlar için mükemmel çözümler sunar.
Fanlı ve mini fanlı yer konvektörlerinde ses seviyesi çok düşük olan tanjansiyel fanlar kullanılmaktadır. Batarya girişinde ve çıkışında standart olarak küresel mini vanalar ve çelik esnek hortumlar mevcuttur. İsteğe bağlı olarak batarya çıkışında termostatik vana veya motorlu vana kullanılabilir.